Оновлено порядок присвоєння адрес об’єктам будівництва і нерухомості

Постанова КМУ №367 від 27.03.2019 року “Деякі питання дерегуляції господарської діяльності” стосовно нового порядку присвоєння адрес будівлям набере чинності з 1 липня 2019 року.

Адреса об’єкту будівництва (окрім номеру окремої частини будівлі) присвоюється за вибором замовника будівництва:

під час надання будівельного паспорта забудови земельної ділянки або містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки;

після отримання права на виконання будівельних робіт;

після прийняття об’єкта в експлуатацію.

Присвоєна адреса об’єкта будівництва вказується в містобудівних умовах та обмеженнях (як місце розташування об’єкта) або будівельному паспорті.

З дати прийняття в експлуатацію завершеного об’єкта будівництва присвоєна йому адреса автоматично вважається адресою об’єкта нерухомості та не потребує прийняття додаткових розпорядчих документів уповноваженими органами.

Замовник будівництва протягом 5-ти робочих днів з дня реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації або видачі відповідного сертифіката направляє в електронній формі повідомлення уповноваженому органу про прийняття в експлуатацію об’єкта нерухомого майна.

Уповноважений орган з присвоєння адреси протягом 5-ти робочих днів з дня отримання документів:

приймає рішення про присвоєння адреси об’єкту будівництва;

оприлюднює рішення про присвоєння адреси об’єкту будівництва на своєму офіційному сайті або в друкованому місцевому ЗМІ;

вносить дані про присвоєння адреси об’єкту будівництва до реєстру адрес відповідно до Положення про містобудівний кадастр;

розміщує скан-копії рішення про присвоєння адреси об’єкту будівництва в реєстрі містобудівних умов та обмежень.

За присвоєння адреси об’єкта будівництва, об’єкта нерухомого майна плата не стягується.

Підставами для зміни адреси об’єкта нерухомого майна з 01.07.2019 року є:

зміни в адміністративно-територіальному устрої;

зміна назви адміністративно-територіальної одиниці, вулиці або назви гідрографічного, соціально-економічного, природно-заповідного або іншого подібного об’єкта;

об’єднання та поділ вулиць;

об’єднання, поділ об’єкта нерухомого майна, виділення частки з об’єкта нерухомого майна;

упорядкування нумерації об’єктів нерухомого майна.

Уповноваженим органом містобудування та архітектури з присвоєння адреси, який прийматиме рішення щодо присвоєння або зміни адреси об’єкта будівництва/об’єкта нерухомого майна може бути:

виконавчий орган сільської, селищної, міської ради;

Дата публікації: 13:53 14.06.2019