Інформація для вимушених переселенців
Інформація для вимушених переселенців

Інформація для вимушених переселенців

Оформлення біометричних документів для громадян, які раніше документувалися на тимчасово окупованій території України (окремі райони Донецької та Луганської областей, АР Крим та м. Севастополь)

 

1. Які правила оформлення для громадян  з тимчасово окупованих територій?

 

Правила оформлення біометричних документів (паспорт для виїзду за кордон та ID-паспорт) є єдиними для всіх громадян України і затверджені постановами Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302 (ID-паспорт) та від 7 травня 2014 р. № 152 (паспорт для виїзду за кордон).

Важливим етапом оформлення будь-якого документа є ідентифікація особи, без якої жодна особа не може бути документована. Рішення щодо оформлення документа або про відмову в його оформленні приймається за результатами ідентифікації та перевірки належності особи до громадянства України.

   2. Де подаються документи?

Документи на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон подаються до будь-якого підрозділу міграційної служби, незалежно від реєстрації місця проживання.

Документи на оформлення першого ID-паспорта подаються:

Всі громадяни України - відповідно до реєстрації місця проживання;

Особи, зареєстровані як ВПО, подають документи відповідно до місця фактичного проживання, зазначеного у довідці ВПО;

Особи, зареєстровані на території Криму – до будь-якого підрозділу ДМС за місцем фактичного перебування;

Особи, зареєстровані в ОРДЛО, які не мають довідки про реєстрацію ВПО – до будь-якого підрозділу ДМС на території відповідної області, де зареєстровано особу.

 

Чи буде дотримано встановлений законодавством строк оформлення документів?

У випадку, якщо заявник подав до оформлення паспорт зразка 1994 року, виданий на окупованих російсько-терористичними військами територіях, та не має діючого паспорта для виїзду за кордон, ідентифікація особи буде здійснюватися шляхом направлення запитів з метою отримання інформації, відтак процедура ідентифікації може тривати до двох місяців.

У таких випадках не рекомендується оплачувати підвищену суму адміністративного збору за термінове оформлення документів (10 робочих днів для ID-паспорта та 7 робочих днів для паспорта для виїзду за кордон).

 

 

 

 

Як проводиться ідентифікація?

Основним способом ідентифікації є отримання даних про особу з Єдиного державного демографічного реєстра, куди внесено інформацію про всіх осіб, яким оформлювалися нові ID-паспорти.

Якщо до оформлення документів подається внутрішній паспорт-книжечка зразка 1994 року, ідентифікація проводиться за даними про особу, які зберігаються на паперових носіях у картотеках територіального підрозділу ДМС, яким видавався паспорт.

Якщо доступу до картотек немає (актуально для територій, тимчасово окупованих російсько-терористичними військами – ОРДЛО та Крим), ідентифікацію може бути проведено за інформацією про особу відповідно до наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій.

При цьому, підрозділом ДМС направляються запити для отримання інформації з наявних державних та єдиних реєстрів, інформаційних баз, картотек, у тому числі фотозображення особи, яка дасть змогу ідентифікувати особу. В процесі перевірки береться до уваги вся інформація, яку повідомив заявник.

 

5. Чому іднтифікацію не може бути проведено за паспортом громадянина України  зразка 1994 року (книжечка)?

 

Паспорт громадянина України зразка 1994 року на сьогоднішній день є морально застарілим документом, підроблення якого можливе навіть у домашніх умовах. Саме тому при кожному зверненні особи з питань документування, починаючи з 2013 року, проводиться звірка даних паспорта з даними картотеки підрозділу ДМС, яким цей паспорт видавався.

Через дії держави-агрессора Україна втратила доступ до окремих картотек, а відтак і можливість забезпечити документування окремих громадян, які окрім паспорта громадянина України зразка 1994 року не мали жодного іншого документа.

 

6. Які документи подавати особам, які отримували паспорт на окупованих територіях?

 

Вичерпного переліку документів не існує, так само як обов’язку особи надавати такі документи. Однак слід пам’ятати, що у випадку, якщо за наданими документами ідентифікувати особу неможливо, міграційна служба змушена буде відмовити в оформленні документа.

За законодавством України, за міжнародними правилами документування, вимогами щодо національної безпеки, безпеки суспільства та кожного громадянина, документування не ідентифікованої особи є неможливим!

Перед візитом до підрозділу ДМС, ЦНАП або Паспортного сервісу, радимо уважно заповнити опитувальник (https://dmsu.gov.ua/assets/files/doc/zapytalnyk.pdf) та взяти із собою наявні документи або їх копії.

 

Переглядів: 715
Дата публікації: 10:21 21.12.2018
Центр надання адміністративних послуг Первомайської міської ради Харківської області >>>